تولید محتوا تخصصی VoIP

تولید محتوا تخصصی معمولا نیازمند تجربه شخص در همان حوزه است. به صورت معمول یک کارشناس تولید محتوای عمومی حداکثر می‌تواند محتواهای منابع زبان های دیگر را ترجمه کند و توانایی تالیف و بومی سازی مطالب تخصصی را نخواهد داشت. علاوه بر تسلط نسبی بر روی موضوعات تخصصی، کارشناس تولید محتوا نیازمند اطلاعات کافی در حوزه سئو مطالب نیز است. عملیات سئو وبسایت در واقع روش هایی است که از طریق انواع الگوریتم های سئو گوگل جهت رسیدن به صفحه اول موتور جست و جوی گوگل به شما کمک خواهد کرد. بدیهی است که تخصص و تجربه عملیاتی در حوزه VoIP و آشنایی با روش‌های سئو از ویژگی‌های یک نویسنده تخصصی محتوای وب خواهد بود.

عکس شماره یک - تزئینی
انواع محتوا


تولید محتوا چیست و چه مزایایی دارد؟

سالهای زیادی است که نوع معرفی و بازاریابی محصول یا خدمات به سمتی نوین و دیجیتال در حال پیشرفت و گسترش است. روش های سنتی معرفی و بازاریابی که در یک دهه گذشته با استفاده از روش های فیزیکی اجرایی ‌می‌شد، این روزها جای خود را به روش هایی داده اند تا در هر زمان و هر مکان در دسترس افراد مختلف باشد. محتوای معرفی یا بازاریابی محصول یا خدمات شما می‌تواند با صرف کمترین زمان و هزینه از طریق اینترنت به واسطه شبکه های اجتماعی متداول مثل اینستاگرام، تلگرام، فیس بوک، لینکدین و … یا وبسایت های شخصی و شرکتی با تکنیک های متفاوت در معرض دید افراد هدف شما قرار گیرد. دنیای تولید محتوا بسیار گسترده و متنوع است و شامل رسانه های متنی، تصویری، و صوتی است.

استراتژی، طراحی مسیر دقیق در تولید محتوای تخصصی VoIP

اگر تصمیم دارید برای وبسایت خود محتوای تخصصی ویپ تولید کنید در ابتدا باید بدانید که مسیر میانبری برای این کار وجود ندارد. به صورت کلی تولید محتوا و رسیدن به نتیجه عالی در صفحات وب نیازمند صبر، طراحی یک مسیر دقیق و رسیدن به هدفی از پیش تعیین شده است. در واقع طراحی مسیر محتوا استراتژی شما برای رسیدن به هدفتان است. فرض کنید شما یک شرکت سرویس دهنده خط تلفن اینترنتی هستید. بنابراین کلمات کلیدی مثل “سیپ ترانک” یا “خط تلفن اینترنتی” از جمله کلمات مهمی هستند که کاربران علاقه‌مند به خدمات شما در موتور جست و جو سرچ می‌کنند. در طراحی استراتژی محتوا باید به سوالات زیادی از پرسونای مخاطب، نیازمندی ها، چگونگی خرید و … پاسخ دهید، که در نهایت شما را در یک مسیر مستقیم به سمت هدف که همان کلمه کلیدی و سرویس دهی و افزایش فروش شما است یاری خواهد کرد. برای رسیدن به یک نتیجه ایده آل و قرار گرفتن در یک مسیر دقیق محتوا، هر شرکت نیازمند یک تیم شامل طراح سایت، طراح گرافیک، کارشناس سئو و نویسنده تخصصی محتوا نیاز دارد.

استراتژی محتوا
تولید محتوا با رعایت اصول سئو

تولید محتوای متنی VoIP با رعایت اصول سئو

تولید محتوا متنی در سطح وب مهم‌ترین روش رسیدن به صفحه اول گوگل و در نتیجه افزایش فروش شرکت هایی است که تصمیم به معرفی، بازاریابی و ارائه خدمات خود به صورت اینترنتی دارند. وبسایت های تخصصی حوزه VoIP برای رسیدن به یک جایگاه مناسب در موتور جست و جوی گوگل علاوه بر داشتن یک بستر مناسب که در واقع وبسایت شرکت است، نیازمند انتشار محتواهای متنی با رعایت اصول سئو سایت دارند تا بتوانند در یک دوره زمانی مناسب جایگاه خود را بین کلمات کلیدی مد نظر پیدا کنند. به طور مثال اگر شرکتی در حوزه ارائه خط تلفن اینترنتی فعالیت دارد، بدیهی است که کلمه کلیدی “خط تلفن اینترنتی” برای این شرکت بسیار حائز اهمیت است. زیرا کاربران مشتاق به دریافت این خطوط برای پیدا کردن شرکت های تخصصی این حوزه این کلمه را در گوگل سرچ می‌کنند. بنابراین یک شرکت ارائه کننده خدمات ویپ یا FCP می‌تواند با انتشار مقالات و محتوای تخصصی و استفاده صحیح از کلمات کلیدی هدف و با رعایت اصول سئو جایگاه خود را در صفحه اول گوگل بیابد و در نتیجه در معرض دید کاربر قرار گیرد‌

نمونه‌هایی از محتوای متنی و رپورتاژ خبری منتشر شده

تولید محتوای صوتی – پادکست

در سالهای اخیر تولید محتوا به صورت صوتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. در شرایطی که سرانه مطالعه به دلیل مشغله و دغدغه های زیاد افراد بسیار پایین آمده است، پادکست به مرور زمان جایگاه خوبی را پیدا کرده است. زیرا افراد در هر زمان مثل رانندگی، فعالیت های روزمره و … امکان شنیدن آن را دارند. تولید پادکست در حوزه ویپ نیز می‌تواند تاثیر به سزایی را در ایجاد سرنخ، نگهداری از مشتریان قدیمی و حتی درآمدزایی با استفاده از جذب اسپانسر برای شرکت ها داشته باشد. تولید پادکست یک روند تخصصی و زمان بری دارد. مراحل ساخت یک پادکست شامل انتخاب موضوع، تهیه و تدوین محتوا، ضبط صدا و میکس صدا، مستر کردن و خروجی نهایی با استفاده از نرم افزارهای ویرایش و تدوین صدا است. این مراحل بر اساس بودجه و اهمیت موضوع می‌تواند در ساده ترین حالت با تجهیزات ساده روزمره یا در یک استودیوی حرفه ای تهیه و منتشر شود.

پادکست تخصصی ویپ

نمونه پادکست تخصصی ویپ با موضوع "فضای شخصی در مرکزتماس"

تولید محتوای تخصصی

فيلم آموزشي ویپ

تولید محتوای تصویری VoIP به صورت اسکرین کپچر

یکی دیگر از انواع روش های تولید محتوا در حوزه VoIP، تولید ویدئوهای آموزشی، معرفی خدمات و محصولات شرکت های ارائه دهنده خدمات ویپ است. به طور مثال جعبه گشایی سخت افزارهای ویپ، معرفی خدمات شرکت، آموزش سخت افزار و نرم افزارهای تخصصی ویپ به صورت اسکرین کپچر یا فیلم برداری و … از جمله مواردی هستند که می‌توانند بازخورد خوبی را داشته باشند. تولید محتوای تصویری به صورت اسکرین کپچر یکی از ساده ترین و کارآمدترین روش های تولید محتوای ویدئویی هست. به طور مثال شما می‌توانید به صورت اختصاصی با استفاده از لوگو و مشخصات شرکت آموزش ترانک گیت‌وی نیوراک با ایزابل را به صورت اسکرین کپچر ضبط و در وبسایت و شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کنید. مراحل ساخت یک ویدئوی آموزشی به صورت اسکرین کپچر شامل انتخاب موضوع، طراحی شروع و پایان ویدئو با استفاده از لوگو و مشخصات شرکت، ضبط صدا و تدوین نهایی است. این مراحل بر اساس بودجه و اهمیت موضوع می‌تواند در ساده ترین حالت با تجهیزات ساده روزمره یا در یک استودیوی حرفه ای تهیه و منتشر شود.

بازبینی و بازنویسی محتوای ویپ

محتوای تولید شده بر روی وبسایت ها ممکن است پس از مدتی منسوخ یا در زمان انتشار نواقصی داشته باشند که کارشناس تولید محتوا در آن برهه از زمان به آن توجه نکرده باشد. محتوای قدیمی منتشر شده یکی از سرمایه‌های یک شرکت است زیرا لینک آن محتوا در موتورهای جست و جو شناخته و ثبت شده است و  به‌طبع، ممکن است کاربران زیادی سراغ محتوای شما آمده و آن را به عنوان یک مرجع علمی یا فنی در نظر گرفته باشند. محتوای منتشر شده بر روی وبسایت ویترین شرکت شماست. ویترینی که اطلاعاتی از دانش فنی، نظم و ادبیات سازمانی شما را به کاربران نشان می‌دهد. بنابراین محتوای منتشر شده بسیار با اهمیت است و بازبینی محتواهای قدیمی یکی از روش‌هایی است که می‌تواند کیفیت محتوای شما را افزایش، بروزرسانی و در نتیجه از دید کاربران و گوگل محتوایی ارزشمند شناخته شود. هیچ چیز بدتر از این نیست که روی وبسایت شما یک محتوا با اشتباهات علمی یا فنی منتشر شده باشد و از آن بدتر به اصول سئو و اصول محتوا نویسی توجهی نشده باشد. کاربری که چنین محتوایی را مطالعه کند مطمئنن شما را به عنوان یک مرجع در حوزه فعالیتتان به ذهن نمی‌سپارد و وبسایت شما را فراموش خواهد کرد. از طریق بازبینی و ویرایش محتوای از پیش منتشر شده ‌کیفیت محتوای متنی، اصول سئو و اصول محتوا نویسی بررسی و در صورت لزوم بازنویسی خواهد شد.

بازبینی محتوا

جدول تعرفه خدمات تولید محتوا VoIP

عنوان

واحد

قیمت

توضیحات

تالیف محتوای متنی

کلمه

99 تومان

با رعایت اصول سئو

پادکست – محتوای آماده

 دقیقه

 50 هزار تومان

حداقل 10 دقیقه

روخوانی از روی محتوای آماده، ضبط صدا و تدوین

پادکست – محتوای تالیفی

دقیقه

80 هزار تومان

حداقل 10 دقیقه
تحقیق محتوا، گفت‌و‌گو و …
ضبط صدا، تدوین و خروجی نهایی

ویدئوی آموزشی – اسکرین کپچر 

دقیقه

120 هزار تومان

 استفاده از Intro و Outro اختصاصی، لوگو اختصاصی، تدوین صدا و تصویر

بارگذاری محتوا در وردپرس

عدد

30% مبلغ محتوا

بارگذاری با رعایت اصول سئو

بازبینی و بازنویسی

 ___

توافقی

بررسی محتواهای از پیش منتشر شده

___

___

___

___

درباره هومن حیدری

من هومن حیدری هستم. هشت سال است که در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنم که چهار سال آخر سابقه بنده مربوط به حوزه سیستم های تلفنی ویپ مبتنی بر استریسک به عنوان کارشناس فنی، فروش و بازاریابی بوده است. ارائه مشاوره جهت پیاده سازی مرکزتلفن ویپ، راهکارهای مدیریت و مراقبت از مشتری، بازاریابی درون‌گرا و تولید محتوا از علاقه‌مندی و تجربیاتی است که در سالهای اخیر کسب کرده ام. با توجه به تجربه های تئوری و عملی که در سالهای اخیر در شرکت های فروش تجهیزات ویپ و خدمات مرکز تلفن ویپ داشته‌ام اطلاعات بسیار خوبی را در زمینه شناخت فنی سرویس‌ها، تجهیزات ویپ، فروش و بازاریابی، ارائه راهکار و همچنین ارتباط با مشتریان کسب کرده‌ام. همین امر باعث شد تا تصمیم بر استفاده از این اطلاعات به شکل تخصصی در حوزه “تولید محتوا” و “نویسندگی محتوای وب” داشته باشم و از این تجربیات به شکلی دیگر در تولید محتوا استفاده کنم. اولین محتوایی که منتشر کردم 6 سال پیش بر روی یکی از وبسایت‌های تخصصی شبکه و سخت‌افزار بود و از سال 97 به صورت جدی‌تر تولید محتوا تخصصی حوزه ویپ را شروع کردم. اگر علاقمند به مطالعه كامل رزومه من هستيد مي‌توانيد اين لينک را مشاهده کنید 

تماس با من

می‌توانید از طریق فرم زیر، تلگرام، اینستاگرام و واتس‌اپ با من در ارتباط باشید

شماره تماس: 09354893836