تاثیر سیستم تلفن ویپ در بهبود ارتباط واحدهای شهرک صنعتی (قسمت دوم)

تاثیر سیستم تلفن ویپ در بهبود ارتباط واحدهای شهرک صنعتی
تاثیر سیستم تلفن ویپ در بهبود ارتباط واحدهای شهرک صنعتی

مرکز تلفن ویپ همیار اول کسب و کارهای صنعتی

شهرک های صنعتی سال های زیادی است که با مشکلات زیرساخت ارتباطی مخابراتی دست و پنجه نرم می کنند و با وجود پیگیری های بسیار این واحدهای صنعتی متاسفانه هنوز برای بسیاری از آنها راه حل جامعی ارائه نشده است. با وجود مشکلات بسیار در زیر ساخت این مناطق امکان رفع این مشکلات تا حد قابل قبولی وجود دارد که می تواند در سطح کلان به صورت عمومی برای یک شهرک یا به صورت خصوصی برای هر واحد صنعتی قابل پیاده سازی باشد. با وجود تکنولوژی های مخابراتی نوین و ارتباطات اینترنتی در صورت وجود مشکلات زیر ساخت سنتی مخابراتی راه کارهای جایگزین و نوین مخابراتی مبتنی بر شبکه برای اینگونه مشکلات وجود دارد. اما به دلیل عدم آگاهی و عدم آموزش همگانی بسیار از افراد اطلاعاتی در این مورد ندارند و سالها در انتظار مخابرات منطقه برای دریافت یک خط تلفن ثابت آنالوگ یا ارتباط تلفنی پایدار هستند. در ادامه به قسمت دوم مقاله ” تاثیر سیستم تلفن ویپ در بهبود ارتباط واحدهای شهرک صنعتی ” می پردازیم.

مختصری از قسمت اول این مقاله

در قسمت اول این مقاله به مشکلات شهرک های صنعتی مانند: شهرک صنعتی پایتخت، شهرک صنعتی خاوران، شهرک صنعتی شنزار، شهرک صنعتی عباس آباد و … پرداختیم. در این مناطق به دلیل عدم وجود یا دور بودن مراکز مخابراتی با منطقه صنعتی ارائه سرویس وجود ندارد یا به دلیل  پر شدن سوییچ های مخابراتی ارائه سرویس تا زمان خالی شدن آنها امکان پذیر نیست. در ادامه مقاله پیشین به راه حال های دریافت آسان خط و انتقال خط اشاره و راه کارهای چگونگی استفاده از آنها شرح داده شد.

برای مطالعه قسمت اول این مقاله روی این لینک کلیک کنید

مرکز تلفن ویپ همیار اول کسب و کارهای صنعتی
مرکز تلفن ویپ همیار اول کسب و کارهای صنعتی

مرکز تلفن ویپ چه مزایایی برای واحد های صنعتی دارد؟

1) رفع مشکل دریافت خط تلفن ثابت

خط تلفن ثابت اینترنتی که به آنها سیپ ترانک و سیپ یوزر هم می گویند نوعی خط هستند که روی بستر شبکه از طریق شرکت های ارائه دهنده سرویس اینترنت ارائه می شوند و با داشتن اینترنت در واحد صنعتی خود می توانید این خط را روی یک مرکز تلفن ویپ بیاورید و از امکانات سیستم تلفن هوشمند و خط تلفن اینترنتی استفاده استفاده کنید.

2) ارتباط موثر با همکاران، مدیران و مشتریان

زمانی که شما در کنار خط تلفن ثابت خود یک سیستم تلفن هوشمند داشته باشید می توانیم با کیفیت بهتری با مشتریان خود در ارتباط باشید، سرنخ ها ها پیگیری کنید، پشتیبانی بهتر بدهید و در نهایت مشتری خود را راضی نگهدارید. یک ارتباط تلفنی ضعیف می تواند تاثیرات منفی در روابط شما با مشتریانتان داشته باشد. هم چنین می توانید با همکاران یا مدیرانتان به صورت رایگان در هر نقطه جغرافیایی به صورت رایگان تماس بگیرید و همیشه خط تلفن ثابت خود را در هر نقطه جغرافیایی همراه خود داشته باشید.

3) جابجایی واحد صنعتی به منطقه ای دیگر بدون ازدست دادن خط

ممکن است بخواهید واحد صنعتی خود را از یک منطقه شهرک صنعتی به منطقه ای دیگر یا به یک شهرک صنعتی دیگر انتقال دهید، در این حالت حتی اگر بعد از مدت ها با دردسرهای زیاد توانسته باشید از مخابرات خط تلفن ثابت دریافت کنید، امکان انتقال خط به یک منطقه دیگر تقریبا غیر ممکن خواهد بود یا شاید آنقدر برای شما کاغد بازی اداری داشته باشد که پس از مدتی از آن بگذرید و در نتیجه بسیاری از مشتریان خود را که مدت ها با این شماره تماس می گرفتند از دست خواهید داد. خط تلفن ثابت اینترنتی در کنار مرکز تلفن تحت شبکه به شما این امکان را می دهد تا بتوانید به راحتی و بدون دردسر خط خود را به مکان جدید انتقال دهید.

4) کاهش هزینه مکالمات

فرض کنید شما در شهرک صنعتی پایتخت یک واحد صنعتی تولیدی دارید. برای اداره امور فروش و نمایندگان در تهران یک دفتر اداری و در اصفهان نیز یک نماینده فعال دارید. در درجه اول می توانید با استفاده از یک خط ثابت اینترنتی و به همراه مرکز تلفن ویپ یک شماره واحد داشته باشید و مشتریان با تماس با یک شماره واحد بتوانند به کارخانه، دفتر فروش یا نماینده تماس برقرار کنند. هم چنین زمانی که یک ارتباط یکپارچه بین این شعبات باشد می توانید با گرفتن یک داخلی روی بستر اینترنت بدون پرداخت هزینه مکالمه بین شهری با افراد صحبت کنید و در هزینه های جاری شرکت صرف جویی کنید.

5) استفاده از مرکزتماس ابری و کاهش هزینه های جاری

اگر تصمیم به داشتن یک پلتفرم یکپارچه جهت مدیریت مشتریان و راضی نگهداشتن آنها دارید و به خاطر هزینه های یک مرکز تلفن کامل هوشمند هنوز سراغ آن نرفته اید و بعد از مدت ها هنوز خط تلفن ثابت ندارید می توانید از مرکز تلفن هوشمند ابری استفاده کنید. این سیستم های تلفنی بیرون از شرکت شما روی یک سرور دیگر نصب می شود و حتی خط تلفن ثابت شما مستقیم روی آن پیکربندی می شود و شما می توانید با کمترین هزینه بدون خرید تجهیزات از یک مرکز تلفن هوشمند استفاده کنید.

6) ارتباط صوتی و تصویری مدیر دائم در سفر

معمولا مدیران واحد های صنعتی دائم در سفرهای کاری هستند و برای ارتباط صوتی کم هزینه با پرسنل، خانواده یا دوستان خود ممکن است از نرم افزارهایی شبیه به واتس اپ استفاده کنند. اما فرض کنید شما در سفری خارج از ایران یا شهرهای دیگر هستید و روی موبایل خود یک نرم افزار رایگان مشابه واتس اپ دارید با این تفاوت که این نرم افزار می تواند با یک شماره تلفن ثابت با مشتریانتان تماس بگیرد! مشتریان شما با توجه به کالر آی دی متوجه حضور شما در شرکت نمی شوند. همچنین می توانید به راحتی با گرفتن یک شماره داخلی سه رقمی با پرسنل خود صحبت کنید، صندوق صوتی خود را چک کنید و بر عملکرد پرسنل خود از راه دور مدیریت داشته باشید.

7) خط ثابت مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید

بر خلاف سیستم سنتی مخابرات حتی اگر در منطقه صنعتی شما امکان ارائه خط تلفن وجود داشته باشد از این موضوع نمی توان گذشت که خطوط قابل ارائه، به این واحدهای صنعتی تحمیل می شود و کسی حق انتخاب ندارد! اما شرکت های سرویس دهنده FCP علاوه بر اینکه کاغذ بازی های اداری را کمتر کرده اند، بهتر پشتیبانی می کنند و ساده تر  خط را به شما تحویل می دهند، به شما این امکان را می دهند که بتوانید یک شماره تلفن ثابت رند و مورد علاقه خودتان را از بین صدها شماره انتخاب کنید.

 

VOIP

سخن پایانی

شهرک های صنعتی سالهای زیادی است که دچار ارتباطات ضعیف و اختلال زیر ساخت مخابراتی هستند و با توجه به شواهد، بسیاری از آنها هنوز به نتایج مطلوبی نرسیده اند. مهاجرت از اندیشه های سنت گرا و منسوخ مدیران ارشد و ارتقای سطح دانش عمومی می تواند مسیر پیشرفت و شکوفایی را برای بسیاری از کسب و کارها، مناطق دور افتاده، روستاها، مجمتع های تجاری، مسکونی و … هموار کند.

این مقاله اولین بار در این سایت منتشر شده است

من هومن حیدری هستم، یک چندپتانسیلی (: علاقه‌مند به هنر، بازاریابی محتوایی، کسب و کارهای خلاق و فناوری اطلاعات. دوست دارم یاد بدهم و یاد بگیرم. در این وبلاگ فقط مطالب خودم را منتشر می‌کنم. اگر می‌خواهید درباره سابقه شغلی من بدانید به «رزومه من» بالای صفحه بروید.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.